Martin Hansson

Skurken
32 år
Elektriker
Skee IF
2012 (IFK Strömstad)

Kommer från IFK Strömstad. Startade sin karriär i Skee IF som ungdomsspelare. Gick sedan till en norsk klubb och därefter till IFK Strömstad som 15-åring.
- 2016-02-06 Klart att Martin Hansson lämnar Grebbestad. Ny trolig adress är Högsäter.

2015 Grebbestads IFs Bästa spelare B-laget
Bästa spelare 2:a laget 2015 Juryns motivering: Vinnaren har på ett föredömligt sätt rett ut situationer för våra yngre spelare både på planen och i omklädningsrummet. Genom sitt agerande på planen har vinnaren gett ynglingarna i laget det självförtroende och trygghet som behövs för att utvecklas till spelskickliga fotbollsspelare Sammantaget ger detta vinnaren av kategorien bäste spelare 2:a laget 2015. Och vinnaren är : Martin

150214 Träning Selbak TIF (b) 3-1 Avb Mv
150221 Träning IL Borgar, Norge (h) 5-3 Mv 46:e
150228 Träning Kråkeröy IL, Norge (b) 0-4 Mv
150305 Träning Kungshamns IF (b) 6-0 Mv
150314 Träning Gunnilse IS (b) 1-4 Mv
150319 Träning Assyriska BK (b) 2-4 Mv
150323 Träning Österlen FF (b) 4-3 Mv
150403 Träning Melleruds IF (h) 2-0 Mv 46:e
150411 Div II Lidköpings FK (h) 1-1 Avb Mv
150418 Div II Rynninge IK (b) 6-2 Avb
150424 Div II Karlstad BK (h) 0-0 Avb Mv
150501 Div II Nordvärmlands FF (b) 3-3 Mv 83:e
150509 Div II Karlslunds IF HFK (h) 2-1 Avb Mv
150513 Div II IFK Skövde FK (b) 3-1 Avb Mv
150516 Div II Tibro AIK FK (h) 2-1 Avb Mv
150524 Div II FC Trollhättan (b) 0-2 Avb Mv
150528 Div II Vänersborgs FK (h) 2-0 Avb Mv
150603 Div II Stenungsunds IF (b) 2-0 Avb Mv
150608 Div II IK Gauthiod (b) 0-1 Avb Mv
150612 Div II IFK Uddevalla (h) 0-1 Avb Mv
150618 Div II Skövde AIK (b) 2-5 Avb Mv
150808 Div II Nordvärmlands FF (h) 4-0 Avb Mv
150815 Div II Karlslunds IF HFK (b) 3-2 Avb Mv
150819 DM IK Oddevold (h) 4-0 Avb Mv
150822 Div II IFK Skövde FK (h) 3-1 Avb Mv
150829 Div II Tibro AIK FK (b) 7-0 Mv
150905 Div II FC Trollhättan (h) 4-1 Avb Mv
150912 Div II Stenungsunds IF (h) 3-2 Avb Mv
150919 Div II Vänersborgs FK (b) 0-1 Avb Mv
151003 Div II IFK Uddevalla (b) 1-0 Avb Mv
151010 Div II IK Gauthiod (h) 3-2 Avb Mv
140205 Träning Östsiden IL, Norge (h) 2-2 Mv 46:e
140215 DM IK Svane (h) 5-1 Mv
140223 Träning IFK Göteborg U19 (b) 2-2 Mv
140226 DM Ödsmåls IK (b) 2-2 Mv
140308 Träning Kråkeröy IL, Norge (h) 2-0 Mv
140315 Träning Gunnilse IS (b) 5-2 Mv
140322 Träning IK Oddevold (b) 0-2 Avb Mv 46:e
140405 Träning IFK Uddevalla (b) 1-4 Mv 46:e
140412 Div II Lidköpings FK (b) 0-1 Mv
140418 Div II IF Karlstad Fotbollsutveckling (CUBK) (h) 0-1 Mv
140426 Div II Lerums IS (b) 3-2 Mv
140501 Div II Lärje-Angereds IF (h) 3-1 Mv
140505 Div II Stenungsunds IF (h) 5-1 Mv 1 assist
140510 Div II IFK Ölme (b) 1-0 Mv
140517 Div II Ytterby IS (h) 3-4 Mv
140524 Div II IK Gauthiod (b) 3-2 Mv
140528 Div II Karlstad BK (h) 1-0 Mv
140601 Div II Tibro AIK FK (b) 3-5 Mv
140609 Div II Torslanda IK (h) 4-1 Mv
140614 Div II Nordvärmlands FF (b) 0-0 Mv
140618 Div II IFK Åmål (h) 3-1 Mv
140628 Div II IF Karlstad Fotbollsutveckling (CUBK) (b) 0-1 Mv
140718 Träning Vänersborgs FK (h) 3-1 Mv
140722 Träning IFK Uddevalla U-19 (h) 12-1 Mv
140729 Div II Lidköpings FK (h) 2-1 Mv
140802 Div II Lerums IS (h) 2-2 Mv
140806 Sv. Cupen Utsiktens BK (h) 0-1 Mv
140812 Div II Lärje-Angereds IF (b) 2-1 Mv
140815 Div II Stenungsunds IF (b) 0-1 Mv
140823 Div II IFK Ölme (h) 2-3 Mv
140829 Div II Ytterby IS (b) 1-5 Mv
140906 Div II IK Gauthiod (h) 1-0 Avb Mv
140913 Div II Tibro AIK FK (h) 1-2 Avb
140920 Div II Karlstad BK (b) 1-3 Mv
140927 Div II IFK Åmål (b) 3-1 Avb Mv
141004 Div II Nordvärmlands FF (h) 3-4 Mv
141011 Div II Torslanda IK (b) 2-0 Avb Mv
130216 Träning Ödsmåls IK (h) 4-0 Mv
130223 Träning Kungshamns IF (h) 0-0 Mv
130303 DM Hamburgsunds IF (h) 7-0 Mv
130309 Träning Herrestad AIF (h) 2-0 Mv
130316 DM Svarteborg FK (b) 5-3 Mv
130319 Träning IFK Uddevalla (h) 3-3 Mv
130326 Träning IFK Åmål (b) 2-1 Mv
130328 Träning Eds FF (h) 4-3 Mv
130406 Träning Lisleby FK, Norge (h) 5-2 Mv
130413 Div III Skoftebyns IF (h) 3-1 Mv
130420 Div III Ahlafors IF (b) 2-0 Mv
130427 Div III Älvsborg FF (h) 0-2 Mv
130503 Div III Edet FK (b) 1-1 Mv
130506 DM Stala IF (h) 3-1 Mv
130509 Div III Melleruds IF (h) 6-2 Mv
130518 Div III Gunnilse IS (b) 1-0 Mv
130525 Div III Stenungsunds IF (h) 1-2 Mv
130601 Div III Västra Frölunda IF (b) 2-1 Mv
130606 Div III Stångenäs AIS (b) 4-1 Mv
130615 Div III Vänersborgs IF (h) 1-1 Mv
130619 Div III Kärra KIF (b) 4-1 Mv
130629 Div III Kärra KIF (h) 5-0 Mv
130727 Träning Gunnilse IS (h) 3-2 Mv
130730 DM IFK Lane (b) 4-1 Mv
130809 Div III Vänersborgs IF (b) 3-0 Mv
130814 Div III Stångenäs AIS (h) 0-0 Mv
130817 Div III Västra Frölunda IF (h) 1-1 Mv
130824 Div III Stenungsunds IF (b) 2-1 Mv
130831 Div III Gunnilse IS (h) 2-3 Mv
130904 DM Kungshamns IF (b) 3-1 Mv
130907 Div III Melleruds IF (b) 3-0 Mv
130914 Div III Edet FK (h) 5-2 Mv
130921 Div III Älvsborg FF (b) 4-1 Mv
130928 Div III Ahlafors IF (h) 3-0 Mv
131006 Div III Skoftebyns IF (b) 3-2 Mv
131219 Träning IK Oddevold (b) 3-4 Mv
120204 Träning Idds FK (h) 3-1 Mv
120218 Träning IFK Uddevalla U-19 (b) 2-1 Mv
120225 Träning IK Oddevold Junior (b) 4-0 Mv
120303 DM Henåns IF (h) 2-1 Mv
120310 Träning Hogstorps IF (b) 5-0 Mv
120317 DM Svenshögens SK (b) 6-2 Mv
120324 Träning Tistedalen T&IF, Norge (b) 3-2 Mv
120331 DM IFK Lane (h) 5-1 Mv
120405 Träning Lysekils FF (b) 8-0 Mv
120409 Träning Stångenäs AIS (b) 2-3 Mv
120422 Div IV Vallens IF (b) 4-2 Mv
120428 Div IV Kungshamns IF (h) 1-3 Mv
120504 Div IV Uddevalla IS (b) 1-1 Mv
120512 Div IV Eds FF (h) 7-0 Mv
120516 Div IV Högsäters GF (b) 8-0 Mv
120526 Div IV Skärhamns IK (h) 0-1 Mv
120602 Div IV Svarteborg FK (b) 1-3 Mv
120608 Div IV IFK Lane (h) 3-1 Mv
120616 Div IV Stångenäs AIS (b) 0-0 Mv
120620 Div IV Åsebro IF (h) 4-1 Mv
120626 Div IV IF Viken (b) 4-1 Mv
120630 Div IV IF Viken (h) 6-0 Mv
120703 DM IFK Strömstad (b) 4-1 Mv
120728 Träning Alingsås IF (h) 1-3 Mv
120731 DM Stenungsunds IF (h) 0-1 Mv
120804 Träning Älvsborg FF (h) 1-4 Mv
120810 Div IV Åsebro IF (b) 5-2 Mv
120815 Div IV Stångenäs AIS (h) 2-0 Mv
120819 Div IV IFK Lane (b) 3-1 Mv
120825 Div IV Svarteborg FK (h) 5-3 Mv
120901 Div IV Skärhamns IK (b) 8-0 Mv
120908 Div IV Högsäters GF (h) 10-1 Mv
120915 Div IV Eds FF (b) 2-0 Mv
120922 Div IV Uddevalla IS (h) 2-2 Mv
120930 Div IV Kungshamns IF (b) 1-1 Mv
121006 Div IV Vallens IF (h) 1-1 Mv
121208 Träning IFK Uddevalla (h) 4-2 Mv

201222022000
201324022020
201425022030
201518120161
Totalt891680211

Klart: Martin Hansson och Daniel Andersson lämnar Grebbestad
Inte bara Ulrik skadad. Det ser ut som Martin Hanssons vänsterdoja kan ha gjort sitt?
Delad poäng mellan Kungshamn och Grebbestad
Hansson vs Henriksson



Grebbestad-Kråkerö...

Grebbestad-Qviding...

Årsfest 2015

2015 Andralag





GRATTIS GIF, 98 år i dag sedan föreningen stiftades vid möte på Gestgivaregården.

Träningsmatch
2020-03-21 13:00

HISINGSBACKA FC
3-1

Backavallen 2, Hisings Backa
Div II Norra Götaland
2020-06-13 14:00
IFK ÅMÅL (h)
Siljevi, Grebbestad


 
Inga matcher för de andra lagen den närmaste veckan finns inlagda.