Otto Bojahnder (Bock)

Boto-Badring
44 år
Projektledare
Grebbestads IF

Spelare, med i 200-klubben.

2003 Bohusläns Fotbollförbunds Förtjänsttecken i Silver
Spelarmärket
2001 Grebbestads IFs Bästa målskytt A-laget
6 mål
1992 Grebbestads IFs Bästa målskytt B-laget
16 mål

070722 Träning Tanums IF (b) 6-1 Hmf 46:e
65:e
060513 Div III Slottskogen/Godhem IF (b) 1-2 Avb 46:e
060519 Div III Kungshamns IF (h) 2-3 Hmf
060524 Div III Ahlafors IF (b) 1-6 Cf 84:e
060602 Div III Åsebro IF (h) 2-5 Cf 1 assist
050416 Div III IK Kongahälla (b) 1-1 Avb 56:e
050423 Div III Lundens ÖBK (h) 2-1 Vmf 79:e
050429 Div III Slottskogen/Godhem IF (b) 0-2 Hmf 46:e
050505 Div III Åsebro IF (h) 0-1 Hmf 63:e
050521 Div III Lärje-Angereds IF (h) 1-1 Avb 68:e
050527 Div III Ytterby IS (b) 2-2 Avb 65:e
050604 Div III Finlandia/Pallo AIF (h) 0-4 Hmf
050618 Div III KF Velebit (h) 1-1 Avb 60:e
050626 Div III Lundby IF (h) 0-4 Cf 46:e
050810 Div III Inlands IF (h) 4-1 Vmf 60:e
050813 Div III Finlandia/Pallo AIF (b) 0-0 Cf 73:e
050819 Div III Ytterby IS (h) 1-3 Cf 53:e
050827 Div III Lärje-Angereds IF (b) 1-2 Avb 87:e
050917 Div III Slottskogen/Godhem IF (h) 1-1 Avb 78:e
051001 Div III IK Kongahälla (h) 2-2 Avb 81:e
020610 Div III Melleruds IF (h) 1-1 Avb 46:e
020614 Div III IFK Fjärås (b) 0-0 Avb 50:e
020620 Div III IK Oddevold (h) 1-3 Avb 62:e
020626 Div III Vallens IF (b) 1-4 Cf 60:e
020730 Div III Vallens IF (h) 1-5 Cf 86:e
020805 Div III IK Oddevold (b) 0-1 Vmf 82:e
020814 Div III Melleruds IF (b) 0-8 Cf
020818 Div III IF Väster (h) 3-3 Cf
020824 Div III KF Velebit (h) 0-8 Cf 66:e
020908 Div III Rosseröds IK (h) 1-4 Cf 1 assist
020914 Div III Åsebro IF (b) 2-2 Cf 1 assist 76:e
020928 Div III Marieholm BoIK (b) 0-3 Cf 65:e
010908 Div III IF Väster (h) 1-1 Hmf
010914 Div III Lundby IF (b) 2-2 Hmf 1 mål
010922 Div III Floda BoIF (h) 2-1 Ovmf 18:e

1989-200220460151265334
2004616100
200515015000
2006404000
2009100010
Totalt23061176275434

”Föräldraledarna” börjar



1993

1992 B-lag

1995

2005





Olympic vann straffläggningen med 3-2.

Kval till division I
2019-10-19 14:00

BK OLYMPIC
1-1

Sparvallen konstgräs, Tanumshede
Kval till division I
2019-10-26 14:00
IFK BERGA (b)
Bergavik IP, Kalmar


 
Inga matcher för de andra lagen den närmaste veckan finns inlagda.