Ahmed Rashid

Medo
38 år
Rörmokare
Al-Talba
2005
110302 DM Hamburgsunds IF (b) 2-1 Vb
110305 Träning Tistedalen T&IF, Norge (b) 4-5 Vb 1 assist
110312 DM Stångenäs AIS (h) 2-4 Vb 76:e
110327 DM Hogstorps IF (b) 5-4 Vb
110402 Träning Berg IL, Norge (b) 5-1 Vb
110408 Träning Järna SK (b) 1-3 Vb 45:e
110429 Div IV Stångenäs AIS (h) 1-1 Vmf 58:e
110507 Div IV IF Viken (b) 2-2 Vb 56:e
75:e
110514 Div IV IFK Lane (h) 1-2 Vmf 56:e
110528 Div IV Stenungsunds IF (b) 1-4 Vb
110601 Div IV IFK Strömstad (h) 3-1 Avb
110610 Div IV Stigens IF (b) 3-2 Vb 75:e
110618 Div IV Åsebro IF (h) 2-3 Avb 79:e
110622 Div IV Kungshamns IF (b) 5-1 Avb
110629 Div IV Kungshamns IF (h) 1-1 Avb 74:e
100227 Träning IFK Uddevalla P-93 (b) 3-2 Vb
100327 Träning Svarteborg FK (b) 3-2 Vmf 46:e
100402 Träning Herrestad AIF (b) 1-3 Vb
100410 Träning Glommen IF (b) 4-1 Vb 15:e
100508 Div IV IFK Strömstad (b) 0-1 Vb 45:e
100513 Div IV Kungshamns IF (h) 0-1 Avb 76:e
100521 Div IV Myckleby IK (b) 4-3 Hb 1:e
79:e
100604 Div IV Lysekils FF (h) 3-2 Vb
100609 Div IV Stenungsunds IF (b) 0-0 Vb 74:e
100615 Div IV Henåns IF (h) 2-2 Vb
100619 Div IV Vallens IF (b) 1-1 Vb
100628 Div IV Ödsmåls IK (b) 5-0 Vb
100701 Div IV Eds FF (h) 2-1 Vb
100727 Träning Stryn TIL, Norge (h) 6-5 Vb
100731 Träning Dalen/Krokslätts FF (h) 1-6 Vb
100804 Div IV Stigens IF (b) 0-1 Vb 83:e
100807 Div IV IFK Strömstad (h) 0-1 Vb
100814 Div IV Kungshamns IF (b) 0-3 Vb
100821 Div IV Myckleby IK (h) 7-1 Vb 82:e
100828 Div IV IFK Åmål (h) 1-6 Vb
100911 Div IV Stenungsunds IF (h) 1-2 Vb 89:e
100919 Div IV Henåns IF (b) 4-2 Vb
100925 Div IV Vallens IF (h) 0-2 Vb 62:e
090307 Träning Gresvik IF, Norge (b) 2-1 Vb
090317 Träning Kungshamns IF (h) 2-3 Vb
090321 Träning Uddevalla IS (b) 1-1 Vb
090328 Träning Kvik Halden FK, Norge (b) 0-3 Vb
090404 Träning Tistedalen T&IF, Norge (b) 1-5 Vb 75:e
090410 Träning Stångenäs AIS (h) 0-2 Vb 75:e
090501 Div IV Håfreströms IF (h) 4-1 Vb 36:e
090515 Div IV IFK Strömstad (h) 2-3 Vb 86:e
090520 Div IV Stenungsunds IF (b) 1-2 Vb
090529 Div IV Henåns IF (b) 0-2 Vb 46:e
53:e
090605 Div IV Lysekils FF (h) 3-2 Vmf
090612 Div IV IFK Åmål (b) 2-4 Vb
090627 Div IV Hogstorps IF (b) 3-6 Vb 80:e
090701 Div IV Eds FF (b) 1-2 Vb
090801 Träning Halvorstorp IS (h) 3-2 Vb
090807 Div IV Smögens IF (h) 3-1 Vb
090812 Div IV Håfreströms IF (b) 3-2 Vb
090815 Div IV IFK Uddevalla (h) 2-6 Vb 40:e
090821 Div IV IFK Strömstad (b) 1-4 Vb 74:e
090829 Div IV Stenungsunds IF (h) 1-3 Vmf 33:e
71:e
090905 Div IV Henåns IF (h) 3-1 Vb
090912 Div IV Lysekils FF (b) 2-3 Vb 1 mål
090920 Div IV IFK Åmål (h) 3-2 Vb
091004 Div IV Hogstorps IF (h) 3-1 Vb 82:e
080509 Div IV IFK Strömstad (b) 2-1 Avb 83:e
080516 Div IV Dals Långed IK (h) 1-0 Cf 62:e
080530 Div IV Grundsunds IF (h) 4-0 Avb 22:e
080608 Div IV IFK Uddevalla (b) 1-1 Vb 87:e
080614 Div IV Eds FF (b) 1-3 Vb
080623 Div IV Hogstorps IF (h) 2-2 Vb
080627 Div IV Ödeborgs IF (b) 1-1 Vmf 1 assist
080703 Div IV Myckleby IK (b) 2-5 Mb 46:e
070303 Träning Hamburgsunds IF (b) 3-3 Avb 46:e
070310 Träning IFK Strömstad (h) 0-5 Vmf 70:e
070315 DM Munkedals IF (h) 0-7 Vb 46:e
75:e
070416 Träning Askim FK, Norge (b) 1-2 Vb
070422 Div IV Lysekils FF (h) 0-0 Vb 68:e
070505 Div IV IFK Uddevalla (h) 1-1 Cf 63:e
70:e
070516 Div IV IFK Strömstad (h) 0-0 Avb 30:e
070519 Div IV Vallens IF (b) 6-2 Vmf 2 assist 60:e
070525 Div IV IFK Lane (h) 4-2 Vb 71:e
070606 Div IV Ödeborgs IF (h) 4-2 Vmf 1 mål 1 assist 63:e
070611 Div IV Hogstorps IF (b) 0-0 Vmf 64:e
82:e
070619 Div IV Myckleby IK (h) 2-0 Vmf
070627 Div IV Lysekils FF (b) 2-2 Vmf 1 mål
070722 Träning Tanums IF (b) 6-1 Mb 87:e
070728 Träning Dalen/Krokslätts FF (h) 0-3 Vmf 46:e
070803 Div IV IF Viken (h) 2-3 Vb 65:e
070811 Div IV IFK Uddevalla (b) 2-2 Vmf 32:e
66:e
070822 Div IV IFK Strömstad (b) 1-2 Avb 40:e
070825 Div IV Vallens IF (h) 1-2 Vb 56:e
070908 Div IV Eds FF (h) 1-1 Hb
070916 Div IV Ödeborgs IF (b) 0-2 Vb
070922 Div IV Hogstorps IF (h) 2-0 Vb 1 assist 84:e
070930 Div IV Myckleby IK (b) 2-2 Hmf 1 assist 72:e
76:e
060223 Träning Kråkeröy IL, Norge (b) 2-3 Vb 75:e
060318 Träning IFK Uddevalla (b) 1-1 Vb 46:e
060325 Träning Stenungsunds IF (b) 0-3 Vb
060401 Träning IL Borgar, Norge (h) 2-4 Vb
060422 Div III KF Velebit (h) 0-1 Vb 69:e
060602 Div III Åsebro IF (h) 2-5 Vb 60:e
060611 Div III Melleruds IF (b) 1-4 Vb 46:e
060616 Div III Vallens IF (h) 3-2 Vb 81:e
060728 Div III Ytterby IS (h) 0-2 Avb 57:e
060805 Div III Vallens IF (b) 2-0 Vb 73:e
060809 Div III Melleruds IF (h) 2-4 Vb 76:e
060825 Div III Kungshamns IF (b) 0-3 Cf
060902 Div III Slottskogen/Godhem IF (h) 2-5 Vmf 46:e
050416 Div III IK Kongahälla (b) 1-1 Vmf 68:e
050423 Div III Lundens ÖBK (h) 2-1 Avb 60:e
050429 Div III Slottskogen/Godhem IF (b) 0-2 Vmf 55:e
050505 Div III Åsebro IF (h) 0-1 Avb
050512 Div III IFK Trollhättan (b) 2-1 Avb 1 assist 79:e
050521 Div III Lärje-Angereds IF (h) 1-1 Avb 82:e
050604 Div III Finlandia/Pallo AIF (h) 0-4 Vmf 46:e
050608 Div III Inlands IF (b) 4-2 Avb
050626 Div III Lundby IF (h) 0-4 Avb 46:e
050827 Div III Lärje-Angereds IF (b) 1-2 Vb
050903 Div III IFK Trollhättan (h) 4-1 Vb
050910 Div III Åsebro IF (b) 2-2 Vb
050917 Div III Slottskogen/Godhem IF (h) 1-1 Vb
050924 Div III Lundens ÖBK (b) 1-1 Vb 46:e
051001 Div III IK Kongahälla (h) 2-2 Avb 59:e

200517313043
20061009010
200717217200
2008808000
200917117100
201017017000
2011909000
Totalt95690353

Video: Dagens och säsongens mål
Video: Ahmeds 3-1 mål



2007

2005

2009

Avslutningsfest 2013





En härlig helg med 9 GIF-poäng: A-laget 3-1, HIF/GIF 5-1 och F0406 7-0.

Div II Norra Götaland
I förrgår 14:00

IFK TIDAHOLM
3-1

Tidavallen, Tidaholm
Div II Norra Götaland
2019-08-24 14:00
SÄVEDALENS IF (h)
Siljevi, Grebbestad


 
HIF/GIF div. 6
Fjällbacka IK (b) 5 - 1
Igår 17:00
Fjällbacka IP, Sälvik

HIF/GIF div. 6
Tanums IF (h)
2019-08-25 13:00
Sundvallen

F04-06
IFK Strömstad (b)
2019-08-25 16:00
Strömsvallen