28/5 1922
 
100 år
28/5 2022
 

Daniel Landén

Junior, Bo, Biffen
38 år
Lärare, Personlig tränare, Instruktö
Grebbestads IF

2007 Grebbestads IFs Bästa spelare A-laget (Herr)
Vinnaren har med sitt aggresiva spel och sin enorma snabbhet varit en viktig kugge i lagets så starka försvar under året. Han har trots en tragisk händelse i familjen visat ett stort GIF hjärta och alltid ställt upp till spel när laget så innerligt behövt honom. Ett riktigt föredömme när det gäller att ge sitt yttersta för laget.
2002 Grebbestads IFs Mattssons Pris

080315 Träning Stångenäs AIS (h) 3-7 Mb 87:e
080409 Träning Kungshamns IF (h) 1-3 Mb
080412 Träning Karlstad BK (h) 0-1 Mb
080419 Div IV Myckleby IK (h) 1-2 Mb
080427 Div IV Henåns IF (b) 3-1 Mb
080502 Div IV Kungshamns IF (h) 1-3 Mb
080509 Div IV IFK Strömstad (b) 2-1 Mb
080516 Div IV Dals Långed IK (h) 1-0 Mb
080530 Div IV Grundsunds IF (h) 4-0 Mb
080608 Div IV IFK Uddevalla (b) 1-1 Mb
080614 Div IV Eds FF (b) 1-3 Mb
080623 Div IV Hogstorps IF (h) 2-2 Mb
080627 Div IV Ödeborgs IF (b) 1-1 Mb
080726 Träning IF Heimer (h) 1-4 Mb
080802 Träning Rakkestad IF, Norge (h) 4-1 Mb
080813 Div IV Henåns IF (h) 2-0 Mb
080816 Div IV Kungshamns IF (b) 1-2 Mb
080822 Div IV IFK Strömstad (h) 2-2 Mb
080827 Div IV Dals Långed IK (b) 3-2 Mb
080830 Div IV Lysekils FF (h) 7-2 Mb
080911 Div IV Grundsunds IF (b) 5-2 Mb
080914 Div IV IFK Uddevalla (h) 2-3 Mb
080920 Div IV Eds FF (h) 1-1 Mb
080928 Div IV Hogstorps IF (b) 1-5 Mb
070224 Träning Tanums IF (b) 5-4 Mb
070315 DM Munkedals IF (h) 0-7 Mb 74:e
070416 Träning Askim FK, Norge (b) 1-2 Cf 1 assist
070422 Div IV Lysekils FF (h) 0-0 Mb
070428 Div IV IF Viken (b) 1-1 Mb
070505 Div IV IFK Uddevalla (h) 1-1 Mb
070511 Div IV IFK Åmål (b) 1-1 Mb
070516 Div IV IFK Strömstad (h) 0-0 Mb
070519 Div IV Vallens IF (b) 6-2 Mb
070525 Div IV IFK Lane (h) 4-2 Mb
070601 Div IV Eds FF (b) 2-3 Mb
070606 Div IV Ödeborgs IF (h) 4-2 Mb
070611 Div IV Hogstorps IF (b) 0-0 Mb
070619 Div IV Myckleby IK (h) 2-0 Mb 41:e
46:e
070627 Div IV Lysekils FF (b) 2-2 Mb
070803 Div IV IF Viken (h) 2-3 Mb
070811 Div IV IFK Uddevalla (b) 2-2 Mb
070817 Div IV IFK Åmål (h) 0-1 Mb
070822 Div IV IFK Strömstad (b) 1-2 Mb
070901 Div IV IFK Lane (b) 1-0 Mb
070908 Div IV Eds FF (h) 1-1 Mb
070922 Div IV Hogstorps IF (h) 2-0 Mb
070930 Div IV Myckleby IK (b) 2-2 Mb
050416 Div III IK Kongahälla (b) 1-1 Mb
050423 Div III Lundens ÖBK (h) 2-1 Mb
050429 Div III Slottskogen/Godhem IF (b) 0-2 Mb 75:e
050505 Div III Åsebro IF (h) 0-1 Mb
050512 Div III IFK Trollhättan (b) 2-1 Mb
050527 Div III Ytterby IS (b) 2-2 Vb
050604 Div III Finlandia/Pallo AIF (h) 0-4 Mb
050608 Div III Inlands IF (b) 4-2 Mb
050618 Div III KF Velebit (h) 1-1 Mb
050626 Div III Lundby IF (h) 0-4 Mb 81:e
050730 Div III Lundby IF (b) 0-2 Mb
050806 Div III KF Velebit (b) 1-3 Hb
050810 Div III Inlands IF (h) 4-1 Hb
050819 Div III Ytterby IS (h) 1-3 Hb
050827 Div III Lärje-Angereds IF (b) 1-2 Mb
050903 Div III IFK Trollhättan (h) 4-1 Mb
050910 Div III Åsebro IF (b) 2-2 Mb
050917 Div III Slottskogen/Godhem IF (h) 1-1 Mb
040424 Div IV Hogstorps IF (b) 3-0 Mb
030215 Träning Hunnebostrands GoIF (h) 3-1 Hb
030222 Träning Idds FK (h) 1-1 Libero
030302 Träning Selbak TIF (b) 1-1 Hb
030322 Träning Hamburgsunds IF (h) 0-1 Hb
030421 Div IV Ödeborg/Stigen (b) 2-3 Hb
030502 Div IV Henåns IF (b) 3-0 Vb
030504 Div IV IFK Strömstad (h) 2-1 Vb
020216 Träning Hunnebostrands GoIF (h) 2-3 Mb
020223 Träning Smögens IF (h) 6-0 Mb
020309 Träning Lysekils FF (h) 2-4 Mb
020316 Träning Ödeborg/Stigen (h) 3-0 Mb
020329 Träning Kungshamns IF (b) 1-3 Avb 66:e
020409 Träning IFK Strömstad (b) 1-1 Avb 70:e
020413 Träning Kvik Halden FK, Norge (b) 0-2 Avb 46:e
020420 Div III Marieholm BoIK (h) 0-2 Avb
020428 Div III IK Kongahälla (b) 0-4 Mb
020503 Div III Åsebro IF (h) 0-1 Avb
020509 Div III Rosseröds IK (b) 0-4 Avb
020517 Div III Kållereds SK (h) 0-4 Vb
020524 Div III KF Velebit (b) 1-4 Avb 46:e
020530 Div III IF Väster (b) 1-1 Avb 55:e
020610 Div III Melleruds IF (h) 1-1 Hb
020614 Div III IFK Fjärås (b) 0-0 Hb
020620 Div III IK Oddevold (h) 1-3 Mb
020730 Div III Vallens IF (h) 1-5 Mb
020805 Div III IK Oddevold (b) 0-1 Vb
020818 Div III IF Väster (h) 3-3 Hb
020824 Div III KF Velebit (h) 0-8 Hb
020908 Div III Rosseröds IK (h) 1-4 Mb
020921 Div III IK Kongahälla (h) 1-1 Avb 60:e
020928 Div III Marieholm BoIK (b) 0-3 Avb
010908 Div III IF Väster (h) 1-1 Avb
010914 Div III Lundby IF (b) 2-2 Avb
010922 Div III Floda BoIF (h) 2-1 Avb
010929 Div III IK Oddevold (b) 1-9 Avb 7:e

1999-2002580200380
200320016040
200422121011
200520018020
200722020020
200822019030
Totalt16411140501

Släkthistoria del 5: 3 generationer Landén i GIF
DM I FUTSAL
Förlust igen



1991 P11

2007

2004 Serievinst




Härligt att det nu börjar bli en trupp inför 2023 och en tränare är på plats.

Kval till division II
2022-10-29 15:00

ADAS UNITED IF
3-1

Sparvallen konstgräs, Tanumshede
Inga matcher planerade.


 
Inga matcher för de andra lagen den närmaste veckan finns inlagda.